Mrtnické dvojzkoušky 6.9.2014

První víkend v září jsme se s Amy zúčastnili dalších závodů agility a musím s radostí říct, že pro nás byly úspěšné. První běh výchovný DIS za skočenou zónu, ale jinak moc hezký běh. Druhý běh náš první čistý běh s postupkou 4,47 m/s a splněná zkouška a 5. místo ze 17 psů.

Video můžete vidět ZDE

Touto splněnou zkouškou jsme splnily podmínky pro přestup do LA2. Další závody nás čekají začátkem října. musím říct, že se Amy neuvěřitelně zrychlila.

 

Ratenice - Letní párty - 5x zkoušky - 9.-10.8.2014

 

O víkendu 9.-10.8.2014 jsme se s Amy zúčastnili závodů v Ratenicích. Organizace závodů byla naprosto skvělá, občerstvení výborné a všichni lidičkové moc milí, takže atmosféra úplně výborná.

Co se týče našich výkonů - v sobotu nás čekaly 3 běhy. První zkouška - Amy skvěle reagovala až na jedno odmítnutí. Náběh do slalomu bez zaváhání, skvělé zóny. S postupovou rychlostí 3,34 m/s jsme splnili naší první LA1 zkoušku a umístili jsme se na 2. místě z 15 týmů. Druhý běh - dis na 3. překážce :) Dala jsem si větší náskok a Amy si vybrala jinou trať- moje chyba. Třetí zkouška - poměrně rychlý parkur. S rychlostí 3,9 m/s jsme splnili zkoušku a díky 1 chybě jsme doběhli na 5. místě.Závody Ratenice

V neděli hned ráno jsme běželi 2 zkoušky - obě výchovné dis za vrácení na zónu. Některé pasáže ale byly moc hezké.

Takže celkově spokojenost.

 

Jak jsme se dostali k agility

agi

K agility jsem se dostala náhodou. Hledali jsme způsob, jak zbavit Sama přebytečné energie. Přihlásili jsme se na kurz na cvičák do Křimic. Přestože se Samem není lehká práce, začalo mě to hodně bavit. A zde jsem se poprvé setkala s Australským ovčákem. Tehdy jsem si vzala do hlavy, že chci inteligentního psa s chutí pracovat.

Se Samem jsem původně ani nechtěla závodit. Chodili jsme pravidelně na tréninky a to nám stačilo. Jednou jsme se nechali přemluvit, ať zkusíme neoficiální závody v mrtníků na jaře 2013. Sam se tehdy snažil, skončil na 6. místě a já jsem byla překvapená, jak skvěle fungoval. a tak jsme se přihlásili na první oficiální závody. Největším úspěchem byl dokončení jumping na závodech v Mariánských Lázních video ZDE a složená zkouška A1 s postupovou rychlostí 4,25 m/s video ZDE.

Na podzim jsem už naplno začala trénovat s Amy, absolvovali jsme i několik intenzivek a tento rok bych s ní chtěla začít závodit. Amy narozdíl od Sama chce pracovat a všechno se učí hodně rychle.

O plzeňského agiliťáka 10.5.2014

10.5.2014 jsem se s Amy zúčastnila prvních oficiálních závodů. Amy nezklamala, byla moc šikovná, se mnou je to už horší.

První běh jumping - DIS - Amy začala moc hezky, měla tah dopředu, soustředila se na mě, ale překvapil jí kruh, který máme jiný. Trvala jsem na správném opravení a výsledek tedy DIS.

Zkouška LA1 - 7. místo ze 13 psů, VD - 1 chyba, 1 odmítnutí. Ze začátku velmi hezký běh, zóny jako profík, napoprvé se nám nepodařil náběh do slalomu - takže odmítnutí, pak zvládla i kruh a až na předposlední překážce jsme jsme udělali ještě jednu chybu, když jsem Amy špatně navedla. Přes to všechno mam z běhu hodně dobrý pocit.

Agility - DIS - při posledním běhu jsem to Amy hodně kazila já špatným vedením, Amy úplně neustála houpačku a tak jsem jí znovu vrátila a pak už náš běh byl hodně zmatený :)

Celkově mám ze závodů a z našeho výkonu radost. Další závody s Amy nás čekají na konci května.

WDSC 0803WDSC 0809